Komentáře typu : Hlásneš? a Navštiv prosím můj blog si pište jinam. Taky se neúčastníme ŽÁDNÝCH soutěží. Ještě pro ty tupější. Žádné reklamy! A pro jistotu ještě jednou. NECHCEME TU REKLAMY!

Wien

5. prosince 2010 v 10:09 | Miss Doggie, Žabka Umělkyně...KÁJA! |  Stalo se
Šílené a vychlamané cvokyně mají za sebou pěkně cvoklou akci. Všechny tři nasedly prvního prosince ráno do autobusu a jely pryč...směr Olomouc, Brno, Mikulov...a VÍDEŇ.


Nemusím zdůrazňovat, že to bylo trhlé. Třeba i trochu ta cesta. Já jsem seděla s Terkou a Anežka před náma. Aby si s náma (no hlavně se mnou, Terka byla v úsporném režimu) mohla lépe povídat, sklopila si sedadlo. Měla jsem trošičku stísněný prostor, ale za to jsem si dobře popovídala. Pak jsem se přestěhovala k Anežce. Naladila jsem na mobilu nějaké rakouské rádio. Nejdřív tam srašně strašně strašně moc dlouho šprechtili, byly reklamy a podobně, a když konečně začala nějaká písnička, byla to písnička anglická. Chtěla jsem slyšet spíš písničku zpívanou německy...

Po příjezdu do Vídně jsme chodili a chodili všichńi pohromadě, očumovali nejrůznější zajímavosti Vídně, jako je orloj, zimní palác Habsburků a podobně a snažili se zapamatovat, kudy se kam jde. V takovém městě, jako je Vídeňka jsme se samozřejmě jednoduše vyznali... (chacha)

Když jsme se s Vídní jakž takž seznámili, dostali jsme rozchod. My tři jsme se šly kouknout na ,,mistrovská díla" Pabla Picassa. Nechápu, proč se tomu říká umění, takhle by se mohl stát umělcem každým... A každý druhý obraz se jmenoval Still llfe with... a něco k tomu, například skull. Vůbec tam bylo plno lebek, které se lebkám ani pomalu nepodobaly. Dostala mě Terka, když u jednoho obrazu poznamenala, že takhle kreslí její bratr, kterému bude v lednu šest let. A pak taky obraz, jehož jméno zní (po volném překladu z angličtiny): Flétnista s naháčem.

Po výstavě jsme hledaly nějakou vhodnou kavárnu, kam bychom se mohly zašít před tou nehoráznou zimou. Trvalo nám to celkem dlouho, některé kavárny se nám totiž nezdály (moc nóbl), nakonec jsme se usalašily v jedné kavárničce u nízkého stolečku u prosklené stěny-měly jsme nádherný výhled...dolů...na cestu... xD

Nejlepší bylo, když nám Anežka celkem bez varování nastoupila do metra. Musely jsme za ní, aby se nám neztratila, protože Anežka je na toto agent. Jely jsme jednu stanici, zjistily, že to na daném místě neznáme a jely jsme tu stanici zase zpátky. Pak jsme šly a došly jsme na vánoční trhy, kvůli kterým jsme vlastě do Vídně jeli...

Byly nádherné!!!
Nádharné!!!
Koupily jsme si tam, pár blbinek. A nafotily hromadu fotek! A když nám byla zima, šly jsme se ohřát do divadla. V pět hodin byl před tím divadlem sraz. Pro ty, co se báli, že by netrefili k autobusu. Radši jsme tam byly. Nějak po třičtvrtě na šest ten autobus přijel. Pápá, Vídeňko!

A co cesta zpátky? Jestli si vzpomínáte, jaké bylo počasí, asi vás napadá, že úplně v pohodě to nebylo. No, protáhla se nám cesta o hodinu a půl, dálnice vypadala jako...em, jako kdyby na ni śilničáři úplně zapomněli, jenže to oni hlavně nestíhali, když tak sněžilo. Nakonec jsme minutu po půlnoci vystoupily z autobusu. Pak hurá domů a honem do postele!

Kája


P.S. V galerii pár fotek :-P
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Sprechen Sie Deutsch?

Ja, ich spreche
Co?

Komentáře

1 [°Boome] [°Boome] | Web | 5. prosince 2010 v 10:16 | Reagovat

:))

2 Janča* Janča* | Web | 5. prosince 2010 v 10:23 | Reagovat

Pěkný design :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama